Produceer uw podcast - 1 - Geschiedenis van materiaal - Host je podcast gratis op Vodio.fr

Produceer uw podcast - 1 - Geschiedenis van materiaal

Terug naar artikelen

We beginnen het podcast-avontuur vaak met een idee, maar het in praktijk brengen is een ander verhaal:
- welke microfoon heb ik nodig?
- Hoeveel gaat het kosten?
- Wat moet ik aansluiten? Waar moet ik hem insteken?
- Waarom sluit ik mijn USB-poort altijd verkeerd aan?


En dit zijn nog maar de eerste vragen die bij je opkomen... Vandaag klaren we je horizon op over het materiaal. Een korte opmerking voor we beginnen: alle links in dit artikel zijn niet-geaffilieerd, we bevelen het materiaal aan dat we zelf gebruiken.

Dit artikel is het eerste van een speciale beginnersrubriek in de podcast. Ga naar een verhaal over #2 software, #3 formaat, en #4 communicatie om je lezing af te ronden!

 

XLR, jack, USB... Een verhaal van kabels en gaten

 

Laten we beginnen met wat vervelend is: de obscure termen XLR, jack, USB.

 

USB

 

Je kent het, en je gebruikt het elke dag: de USB-poort. Dit type connector wordt zowel op uw computers als op uw telefoons gebruikt, en er zijn verschillende types.

USB
Het voordeel van een op USB aangesloten microfoon of apparaat (zoals een geluidskaart of USB-microfoon) is dat je het aansluit en dat het bijna vanzelf werkt (plug & play). Het is een bijna voor de hand liggende keuze om een podcast te beginnen.

Een ander groot voordeel van dit type aansluiting is dat er kant-en-klare pakketten bestaan met een microfoonstandaard, een anti-schokophanging en een popfilter (een doekje dat voor de microfoon wordt gespannen om te agressieve geluiden zoals "p" te voorkomen) voor minder dan 60 euro. Een kleine investering om gemakkelijk te beginnen met een vrij correct materiaal en om zijn wapens te maken in het medium van de podcast.

 

Jack en XLR

 

U hebt ook wel eens van de aansluiting gehoord: de kans is groot dat u ooit een hoofdtelefoon of een headset-microfoon hebt gebruikt. De aansluiting is een soort metalen staaf met één of meer zwarte lijnen (één lijn voor monogeluid, twee lijnen voor stereo) waarmee je apparaten kunt aansluiten en geluid kunt afspelen via een versterker of een koptelefoon. De XLR is een voor professionele doeleinden ontworpen formaat, een soort ronde stekker met drie metalen connectoren in het midden.

Jack XLR

Voor beide soorten verbindingen moet een extra apparaat worden aangesloten en gebruikt bij het opnemen met een computer:
- een externe geluidskaart, bijvoorbeeld, die u via USB op uw computer aansluit en waarmee u vervolgens het geluid van de via jack of XLR aangesloten microfoons kunt ophalen,
- een draagbare recorder, zoals de bekende Zoom H-serie, waarvan de meeste compatibel zijn met jack- en/of XLR-microfoons.

 

Uw microfoon(s) kiezen

 

Hier zijn de drie belangrijkste mogelijke aansluitingen voor uw microfoons. Het is aan u om te kiezen wat u wilt: "plug and play" met USB - of laat u verschillende microfoons met jack of XLR aansluiten op een tussenliggende audio-interface. Het enige (kleine) nadeel van een USB-aansluiting is dat je niet veel instellingen hebt, behalve software-instellingen (volume, bass/treble balance)... U bent dan afhankelijk van de beheersoftware van de microfoonfabrikant of van uw opnamesoftware.

De kwaliteit van een microfoon is niet alleen een kwestie van verbindingen, maar ook van constructie. Er zijn microfoons die de hele ruimte opvangen (omnidirectioneel), andere die alleen opvangen wat zich voor hen bevindt (cardioïden), of zelfs alleen op zeer korte afstand (supercardioïden). Er is er een voor elk budget, ongeacht de gekozen aansluiting, en in elk formaat (handmicrofoons, reversmicrofoons, enz.).

Als u begeleiding nodig heeft bij de aankoop van uw microfoon(s), neem dan rechtstreeks contact met ons op met uw project en wij zullen u adviseren. U kunt uw vragen ook stellen op de discord server van onze vereniging waar u verwend wordt. En zo niet, volg de gids...

 

Alleen of met anderen een podcast opnemen?

 

Welke apparatuur u nodig hebt, hangt af van de configuratie van uw podcast. En ook hier kun je meerdere mensen in dezelfde ruimte hebben of op afstand opnemen. Hier volgen enkele voorbeelden van eenvoudige en betaalbare opstellingen om u veilig en comfortabel op weg te helpen.

 

Alleen thuis opnemen

 

Je host je podcast thuis, dus zoek je een microfoon waarmee je jezelf gemakkelijk kunt opnemen. Ga voor een compleet USB-pakket met de microfoonstandaard, de anti-schokophanging en de anti-pop.

Hier hebben we er een getest die zijn werk uitstekend doet voor € 60: de t.bone SC 420 USB Desktop-Set.

Er zijn andere van hetzelfde type, tegen verschillende prijzen. Met dit model kunt u goedkoper beginnen en hebt u alles tot uw beschikking. Het is een cardioïde microfoon, die handig is om het geluid van de windtunnel van de computer, uw rondrennende huisdieren of de verschillende geluiden in uw omgeving niet op te nemen.

Volledig USB-pakket

 

 

Alleen opnemen, onderweg

 

Wil je op locatie opnemen, zonder een laptop mee te nemen? Kies een apparaat uit de ZOOM-serie: ZOOM draagbare recorders.  

Het ZOOM-gamma is breed en biedt lichte en eenvoudige interfaces die op batterijen werken. Ze hebben allemaal een ingebouwde microfoon en op sommige kunt u meer of minder extra microfoons aansluiten, afhankelijk van het model, bijvoorbeeld voor een interview (als elke persoon zijn eigen microfoon kan hebben, wordt de montage gemakkelijker en de kwaliteit van uw aflevering beter).

Zoom recorder

 

 

Opnemen met meerdere mensen rond een tafel

 

Wil je een podcast hosten met meerdere mensen rond dezelfde tafel, dan heb je een interface nodig waarmee je meerdere microfoons kunt aansluiten, idealiter één per deelnemer.

Een mixer of een ZOOM (H5 tot H8) volstaat. Het gaat erom dat je al je microfoons kunt aansluiten op één interface, die op de computer wordt aangesloten om het geluid van alle deelnemers aan de podcast op te nemen. Met sommige mixers en ZOOM's kunt u elke microfoon op afzonderlijke bestanden opnemen, soms zelfs rechtstreeks op een SD-kaart in het apparaat, wat uw leven veel gemakkelijker maakt bij het bewerken.

Jezelf opnemen is één ding, maar je moet elkaar ook kunnen horen, of de geluiden die je in je show wilt opnemen. Sommige mixers bieden de mogelijkheid een of meer hoofdtelefoons aan te sluiten om de mix of de microfoons afzonderlijk te monitoren. Als u kiest voor een meer eenvoudige mixer, of als u meer aansluitingen nodig hebt, is er het equivalent van de mixer, maar dan in de andere richting werkend.

Met de Behringer HA400 kan iedereen zijn hoofdtelefoon aansluiten. Het voordeel van deze interface is dat u precies kunt horen wat de mixer terugstuurt, zodat u de kwaliteit van uw geluid kunt controleren en uw instellingen zo nodig kunt wijzigen om onaangename verrassingen bij het bewerken te voorkomen. Een onmisbaar klein voorwerp om geluidsverzadiging op te sporen, bijvoorbeeld wanneer een microfoon te luid staat, wat in de postproductie niet meer te herstellen is. Op dit specifieke apparaat kunt u vier hoofdtelefoons aansluiten - en als dat niet genoeg is, kunt u ze in serie aansluiten, de een na de ander, om meer hoofdtelefoons aan te sluiten.

Verschillende mengconfiguraties

 

 

Opnemen met meerdere mensen op afstand

 

Als u alleen thuis bent en de rest van uw team is op afstand, kunt u de paragraaf "1. Alleen thuis opnemen" raadplegen: het advies geldt voor elke spreker. Het is niet nodig dat iedereen dezelfde microfoon heeft, maar microfoons van gelijke kwaliteit zijn een groot pluspunt om de indruk van afstand weg te nemen en homogenere opnamen te maken.

Om je tracks op te nemen zijn hier drie eenvoudige en gratis opties, gerangschikt naar kwaliteit en eenvoud (nogmaals, wij kennen en gebruiken deze diensten!).

 

#1 - Zencastr: maak je account aan, je kamer (opnameruimte, één per opname), en deel de link met de andere leden van je podcast. Zij hoeven alleen hun bijnaam aan te geven en toegang tot de microfoon te accepteren.

Sterke punten:
- de door Zencastr gebruikte opnamemethode vermijdt het risico van geluidsverlies in geval van internetonderbreking, en als de microfoons van uw luidsprekers goed staan, is de kwaliteit goed.
- uw externe of eenmalige sprekers hoeven geen account aan te maken om deel te nemen, alleen u moet dat doen om uw opnamesessie op te zetten.

Zwakke punten:
- Op het moment van schrijven werkt Zencastr alleen op computers met de browsers Chrome, Edge en Brave.

 

#2 - Als je een Discord-server hebt, kun je die gebruiken om je sessies op te nemen. Je moet de Craig bot uitnodigen op je server en hem naar je chatroom laten komen.

Sterke punten:
- Craig biedt aan om op te nemen in verschillende formaten en om één bestand per spreker te hebben. Ze worden je toegestuurd enkele minuten nadat je klaar bent met opnemen.
- Uw sprekers kunnen meedoen via de Discord-applicatie op smartphone, tablet of computer.

Zwakke punten:
- Deelnemers moeten een account aanmaken en lid worden van uw server.
- vergeet niet Discord te gebruiken vanuit de softwareversie, niet vanuit de browser, want dan lijdt de geluidskwaliteit eronder.

 

#3 - De Mumble-chatsoftware is een beetje gedateerd, maar het werkt heel goed en je kunt een bestand per spreker opslaan.

Sterke punten:
- alle leden op de server kunnen het gesprek opnemen, een mooie back-up in geval van een internetstoring van een deelnemer.
- de kwaliteit is goed en als u opneemt in .ogg neemt uw opname zeer weinig ruimte in op uw harde schijf.
- uw sprekers kunnen zich bij u aansluiten via de Plumble (Android) of Mumble (iOs) applicatie.

Zwakke punten:
- heb je een server nodig. U kunt er een maken (er bestaan gratis en betaalde opties), maar dit vereist enige technische kennis, niet noodzakelijkerwijs intuïtief voor u of uw gasten.
- moet elke spreker de verbindingsinformatie met uw server invoeren om u te kunnen vervoegen.

 

Hoe zit het met Skype?

 

Nog steeds gebruikt door sommige podcasters, raden wij aan deze software, die erg verouderd is, te vermijden. De geluidskwaliteit komt niet in de buurt van de kwaliteit van de opties die we hierboven aanbieden.


Heeft u een vraag? Ons team van vrijwilligers is hier, of de andere leden van de BadGeek Discord om uw podcastische vragen in alle richtingen te onderzoeken. Bekijk het gerust, evenals onze andere artikelen.

 

Enkele nuttige links

 

- we hebben een podcast opgenomen waarin verschillende opties worden gepresenteerd, met een lijst van materialen en de kosten afhankelijk van uw configuratie: https://www.vodio.fr/vodiotheque/i/6234/atelier-podcast-3-quel-materiel-pour-quelle-utilisation/ (in het Frans)
- download Discord: https://discord.com/download
- nodigt Craig uit: https://craig.chat/
- download Mumble: https://www.mumble.info/downloads/Terug naar artikelen